تبلیغات
اعتدال شمال - اعتدال شمال

اعتدال شمال اولین وبلاگ اعتدالیون شمال ایران

اعتدال شمال

تاریخ:چهارشنبه 12 اسفند 1394-04:15 ب.ظ

دبیر کارگروه اشتغال گیلان

بهانه گیری برخی از بانکها برای ندادن تسهیلات به برخی از طرح ها غیرمنطقی است و به طور مثال عدم پرداخت تسهیلات در بخش کیوی از سوی یک بانک عامل سهل انگاری محسوب می شود زیرا در حال حاضر تولید و فروش کیوی برای کشاورزان گیلان از توجیه اقتصادی خوبی برخوردار است و باید از چنین طرح هایی استقبال شود.

ولت هیچ انتظاری از مجلس دهم به جز ایفای وظایف قانونی و التفات به شرایط اقتصادی و اجتماعی جامعه ندارد و انتظار دولت این است که در حد هماهنگی‌های قانونی، همکاری با مجلس داشته باشد و امیدواریم که با درک واقعیت‌ها به جای پرداختن به حواشی توجه اصلی مجلس به خواست و انتظارات مردم باشد.

احمد قنبریان سرپرست دفتر نظارت بر انتخابات شورای نگهبان گیلان و عضو هیئت نظارت بر انتخابات نیز در دیدار مذکور با ارائه گزارش کلی از روند فعالیت‌های انجام شده در حوزه نظارت بر انتخابات، اهداف تشکیل دفاتر نظارتی شورای نگهبان در استان‌ها و شهرستان‌ها را تشریح..

ما در تمام مراحل برگزاری انتخابات، مدیون هدایت‌ها و راهنمایی‌های مقام معظم رهبری هستیم و این هدایت‌ها برای ما دلگرم‌کننده بود. ایشان همیشه به رعایت مرّ قانون و آرامش در جامعه تأکید داشتند و ما نیز تلاش کردیم که قانون را رعایت کنیم. همه تلاش ما بر این بود که یک انتخابات سالم و با امنیت کامل داشته باشیم و در این راه هم موفق بودیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان

وی تأثیر یادمان‌های شهدای گمنام در نسل جوان را مهم دانست و خاطرنشان کرد: گاهی در تفحص‌ها طبق شواهدهایی که به دست می‌آید احتمال می‌دهند شهدا گیلانی هستند و در آن صورت امکان خاکسپاری آنها در گیلان بیشتر است و تلاش می‌کنیم شهدای گیلانی حتماً در این استان دفن شوند.

واکنش جلودارزاده به پیروزی فهرست امید:

سهیلا جلودار زاده نماینده مجالس پنجم، ششم و هفتم که بر اساس نتایج اولیه، چهارمین پیروز انتخابات مجلس در تهران است در گفت وگو با خبرنگار نامه به پیروزی فهرست امید واکنش نشان داد.

بخاطر وطنم خاک پای عزیزانی که در صف های طولانی وقت گذاشتند چه ۳۲۰۰۰نفری که به بنده رای دادند و چه. به افراد دیگر را می بوسم
هدفم مقدس بود ومادی نبود این در تبلیغات انتخاباتی ام مشهود بود ساده بی ریا و. بی تکلف آمدم دوستان صدیق خرد ورز اعتدال گرا و اصلاح طلبم به یاریم شتافتند و رای مردم این همه رامزین کرد و وظیفه راسنگین تر نمود

وی بر رفع موانع تولید از طریق سیستم بانکی در گیلان تاکید کرد و گفت: تامین نقدینگی اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور به استان و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام صنعتی و گردشگری از ضرورت‌ها در گیلان است.

بر اساس آمار غیررسمی انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری آیت‌الله سید علی حسینی‌اشکوری، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی، حجت‌الاسلام احمد پروایی و آیت‌الله رضا رمضانی از دیگر رقبای خود پیش افتادند.

همچنین روزنامه دیلی‌تلگراف در گزارشی با پرداختن به انتشار تصویری از یک شتر که تاج و جواهرات ملکه انگلستان را پوشیده است، نوشت: ایران در حالی روز جمعه دو انتخابات را برگزار کرده است که این کشور با نصب این تصویر در نزدیکی سفارت لندن در تهران می‌گوید که انگلستان در انتخابات ایران دخالت می‌کند.

نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس در ابتدای سخنرانی خود به آخرین بی تقوایی و بی اخلاقی صورت گرفته و استفاده ابزاری از شهدای مدافع حرم اشاره کرد و گفت:امروز برخی افراد نامه ی شهید مدافع حرم را انتشار می دهند اما من به زودی نامه ای خواهم نوشت و خواهم گفت که ای شهید در زمانی که تو نبودی برخی چه کارهایی کردند و چه اتفاقاتی رخ داده است.

هر چه حضور و نشاط سیاسی مردم در انتخابات بیشتر باشد، قدرت‌نمایی ما در سطح جهان افزایش خواهد یافت و ما باید در هفتم اسفند قدرت ملی، دمکراسی و سرمایه اجتماعی را که عده‌ای سعی داشتند در سال‌های گذشته آن را خدشه‌دار کنند، افزون کنیم، چرا که این سرمایه اجتماعی، پایه‌ای برای بسیاری از پیشرفتها در آینده خواهد بود

غلامحسین محسنی اژه‌ای در حاشیه امضای یادداشت تفاهم روسای سازمان‌های بازرسی ایران و عراق در جمع خبرنگاران با اشاره به انتخابات پیش‌روی مجلس و خبرگان افزود: مردم ما یک ذهنیت بسیار منفی در طول سال‌ها و چه بسا چند دهه اخیر نسبت به حکام مکار انگلیس دارند. مردم ما هر وقت از انگلیس چیزی بشنوند […]

بعد از هفته اول جنگ به تهران آمدم و بعد از جلسه با آقای لاریجانی در دبیرخانه ، با هم به مشهد رفتیم خدمت حضرت اقا تا گزارش آخرین وضعیت را بدهیم. در آن جلسه مقام معظم رهبری سفارشاتی فرمودند که آن را جزء الهامات الهی باید در نظر گرفت که انصافا سرنوشت جنگ را تغییر داد.

با یک تفاوت نسبت به لیست اصلاح طلبان گیلان

در این لیست غلامعلی جعفرزاده، سیدمحمدحسن واحدی واعظ و حجت الاسلام محمدرضا شفیعی به عنوان کاندیدای نهایی آن ها انتخاب شده است. انتخاب محمدرضا شفیعی جای محمدصادق حسنی کاندیدای اصلاح طلبان گیلان از نکات جالب توجه این لیست است.

همین که اعضای این فهرست «صدای ملت» در ۷۰ الی ۸۰ درصد مواضع همسویی داشته‌باشند، کفایت می‌کند، چراکه این موضوع یک امر نسبی است، نه یک امر مطلق و نمی‌توان گفت کسانی که در فهرست «صدای ملت» هستند، تمام مواضعشان دقیقاً همچون مواضع من است. چراکه ممکن در برخی مسائل مواضع خاص خودشان را داشته‌باشند.

فیروز آبادی ادامه داد: چطور اگر آمریکا و انگلیس یا هر کشور دیگری یک مامورش خواسته یا ناخواسته از مرزهای جمهوری اسلامی تجاوز بکند، نیروهای مسلح باید به وزارت خارجه اعلام کنند و وزارت امور خارجه از آن کشور توضیح بخواهد و به آن کشور اعتراض بکند و آن را دفع کند (مشکلی که پیش آمده) و اگر نشد باید با وسیله نظامی آن را دفع کرد. این هم یک تجاوز است.

سید محمد احمدی فرماندار رودبار نیز اظهار کرد: صمد مرعشی، نامزد تایید صلاحیت شده ای است که نام او امروز ، از سوی وزارت کشور برای داوطلبی نمایندگی این شهرستان، اعلام شده است. وی ادامه داد: با تایید صلاحیت نامبرده، تعداد نامزدهای حاضر در رقابت های انتخاباتی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار، به ۱۶ نفر رسید

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با بیان این‌که «باید با پرهیز از افراط، خشونت و دوری از برخورد ناصواب اکثریت را بسیج کنیم»، افزود: خوشبختانه طبق گزارش ارائه شده انسجام خوبی بین جناح‌های اصلاح طلب و حامیان دولت در سطح استان صورت گرفته است. ما راهی جز ایجاد مجلس همراه با دولت نداریم، مجلسی که برای دولت سنگ‌اندازی می‌کند نمی‌تواند ما را به نتیجه برجام امیدوار کند.

: هر چند برخی از گروه های سیاسی معتقدند که نامزدهای شاخص آنها تایید صلاحیت نشده اما با این افرادی که صلاحیتشان اعلام شده، اعضا و گروه های سیاسی در حال تهیه لیست های انتخاباتی هستند و خوشبختانه احزاب و گروه های سیاسی در این دوره با درایت و عقلانیت و لحاظ شرایط بین المللی و منطقه ای که با آن مواجه هستیم، دارند با موضع انتخابات برخورد می کنند.

نتایج قابل توجه نظرسنجی دانشگاه «مریلند»:

بر طبق تحقیق مذکور، روسیه، چین، آلمان و فرانسه -که تمامی آن‌ها مشتاق توسعه ارتباط اقتصادی با ایران در فضای بعد از تسهیل تحریم‌ها هستند- بسیار محبوب‌تر از ایالات متحده هستند که هنوز محدودیت‌های بسیاری در تجارت با ایران اعمال می‌کند. تنها بریتانیا و عربستان سعودی، با درصد مقبولیت ۲۶ و ۱۱ درصد، در رده‌های پایین‌تر از ایالات متحده ایستاده‌اند.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری خبر داد

وی به از دست دادن فرصت‌ها در زمینه صنعت نوغانداری در سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: نیاز کشور به ابریشم کم نشده و جامعه نیازمند در اختیار داشتن ابریشم به عنوان ماده اولیه است تا بتواند محصولات خوبی تولید کند.

عضومجلس خبرگان رهبری در این سخنرانی گفت:اصول سیاست اسلام بیش از ده اصل مهم دارد که در نهج البلاغه نیز به آن اشاره شده است اما مهمترین و اولین اصل آن صداقت است.
دکتررمضانی گفت:باید حاکم اسلامی با مردم صادقانه برخورد کند و مسئولین نیز با مردم صادقانه رفتار کنند

در سال جاری که نفت از ۱۰۰ دلار به ۲۵ دلار کاهش یافت کشورهای منطقه با پولی که در سال‌های گذشته از نفت ۱۰۰ دلاری ذخیره کرده بودند کشورشان را اداره کردند اما باز هم با شوک‌های اقتصادی روبه‌رو شدند و قیمت ارزشان تا ۷۰ درصد جابه‌جا شد. اما آقایان در کشور ما کل پول نفت را بردند و خرج کردند و بدهی‌های سنگین به بار آوردند و یک دولت بدهکار به جا گذاشتند که در برخی آمارها گفته می‌شود ۳۸۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo